Seizoen afsluiting 2026 In Luinjeberd

LVGA seizoens afsluiting 2026Het begint een mooie traditie te worden: de seizoensafsluiting van de LVGA afdeling Fryslân. Met een grote groep terugkijken naar het afgelopen jaar,  met een hapje en een drankje, fantastische verhalen over de excursies en alvast een blik vooruit naar de vakantiebestemmingen, met daarbij altijd de geologische vraag:  waar en wat ga je zoeken?

Op zaterdag 23 mei in Luinjeberd bij Laure en Sible was het zover. Ca. 35 leden van de LVGA afdeling Fryslân schoven aan onder een heerlijk zonnetje. Wat een fantastische en bijzondere locatie! Letterlijk de ruimte en uitzicht over een mooi stukje Friesland. Dit jaar, naast een aardig drankje, een BBQ verzorgd door Ab. En ja, als koken e.d. tot je kerncompetentie behoort, dan is het voor een ieder genieten.

Jan Verburgh met de liefde voor fossielen.

Jan Verburgh met pure liefde voor fossielen..

Naast de jaar afsluitende woorden van onze voorzitter, Harm Wieringa, was er ook de mogelijkheid om iets uit te zoeken uit de nalatenschap van één van onze oudste leden Jan Verburgh. Jan was al GEA-lid in de beginjaren van de kring Friesland, toen velen van ons nog moesten beginnen met verzamelen. Hij had een enorme collectie van voornamelijk fossielen; dat was zijn grote passie. Op menige Gea-zoekexcursie was Jan van de partij. Uit ervaring weet ik dat de leeftijd van Jan of zijn “brakke knieën” geen enkel beletsel vormden om in een groeve over grote rotsblokken te klimmen. Gewapend met een enorme hamer op zoek naar die ene ammoniet of nautilus. Alles ging enthousiast mee.

Bij Laure was een groot deel van zijn collectie uitgestald. Leden mochten om de beurt, via een lotingssysteem, iets van de tafel nemen. Een prachtig systeem! Je moet wel direct een keuze maken, want na 30 seconden komt de volgende gelukkige ook zoeken, daarna nummer drie, vier, etc. Na een paar minuten staat iedereen rondom de tafels.Uitzoeken de fossielen van Jan Verburgh

Iedereen ging naar huis met iets moois van Jan: een herinnering aan Jan, of een prachtig fossiel, een zee-egel uit Denemarken, een stuk walvisbot, ammonieten uit Frankrijk of gewoon een mooi boek, naslagwerk of tijdschrift. Na een uurtje keerde de rust weer en onder het genot van een drankje en een broodje hamburger kwamen ook de verhalen over Jan los. Glimmende ogen bij mooie vondsten, altijd behulpzaam en attent. Niets gevonden? Dan had Jan nog wel wat voor je. Ook bij de vele andere activiteiten was Jan van de partij. Tijdens de museumweekenden was Jan aanwezig met het prepareren van zijn ammonieten of anderszins altijd aanwezig bij lezingen. Velen van ons hebben zeer prettige herinneringen aan de talloze excursies met Jan naar België, Duitsland, Denemarken of Frankrijk. Tassen vol gingen retour naar Bolsward. En nu ging weer een deel van zijn collectie naar allerlei leden: een aanvulling op nieuwe collecties of als waardevolle herinnering aan Jan Verburgh.