Brekingsindex van mineralen en edelstenen.

Voor de liefhebber hier nog een extra koppeling naar een Excel bestand. Download deze en open hem in Excel om zelf aan passingen ed te doen. Bijvoorbeeld om deze lijst op alfabet ipv laag naar hoog te rangschikken.

Lijst Brekings Index

    
Refractie Index en de dubbele breking
GemstoneRefractive IndexDouble Refraction
Villiaumite1.327afwijkende waarden
Fluorite1.434geen
Sodalite1.480geen
Lapis lazuli1.500geen
Sepiolite1.530geen
Petrified Wood1.540geen
Jasper1.540geen
Rhodizite1.690geen
Periclase1.740geen
Uvarovite garnet1.865geen
Senarmontite2.087geen
Fabulite2.409geen
Cuprite2.849geen
Opal1.370-1.520geen
Sellaite1.378-1.3900.012
Glass1.440-1.900geen
Gaylussite1.443-1.5230.080
Obsidian1.450-1.550geen
Chrysocolla1.460-1.5700.023-0.040
Creedite1.461-1.4850.024
Thaumasite1.464-1.5070.036
Analcime1.479-1.489geen
Natrolite1.480-1.4930.013
Moldavite1.48-1.540geen
Inderite1.486-1.5070.017-0.020
Calcite1.486-1.6580.172
Coral1.486-1.6580.160-0.172
Kurnakovite1.488-1.5250.036
Whewellite1.489-1.6510.159-0.163
Yugawaralite1.490-1.5090.011-0.014
Ulexite1.491-1.5200.029
Celluloid1.495-1.520geen
Cancrinite1.495-1.5280.024-0.029
Tugtupite1.496-1.5020.006
Haüyne1.496-1.510geen
Petalite1.502-1.5190.012-0.017
Dolomite1.502-1.6980.185
Mesolite1.504-1.5080.001
Leucite1.504-1.5090.001
Scolecite1.509-1.5250.007-0.012
Magnesite1.509-1.7170.022
Thomsonite1.515-1.5420.006-0.025
Stichtite1.516-1.5440.026
Carletonite1.517-1.5210.004
Pollucite1.517-1.525geen
Moonstone1.518-1.5260.008
Orthoclase1.518-1.5300.008
Sanidine1.518-1.5300.008
Gypsum1.520-1.5290.009
Strontianite1.520-1.6700.150
Ammolite1.520-1.6800.155
Pearl1.520-1.6900.156
Amazonite1.522-1.5300.008
Cordierite1.522-1.5780.008-0.018
Iolite (cordierite)1.522-1.5780.008-0.018
Sunstone1.525-1.5480.01
Nepheline1.526-1.5460.0004
Milarite1.529-1.5510.003
Witherite1.529-1.6770.148
Agate1.530-1.5400.004-0.009
Chalcedony1.530-1.5400.004-0.009
Chrysoprase1.530-1.5400.004-0.009
Moss agate1.530-1.5400.004-0.009
Aragonite1.530-1.6850.155
Tiger's eye1.534-1.540geen
Apophyllite1.535-1.5370.002
Ivory1.535-1.570geen
Amber1.539-1.545geen
Scapolite1.540-1.5790.006-0.037
Talc1.540-1.5900.050
Oligoclase1.542-1.5490.007
Andesine1.543-1.5510.008
Amethyst (quartz)1.544-1.5530.009
Aventurine (quartz)1.544-1.5530.009
Rose quartz1.544-1.5530.009
Citrine (quartz)1.544-1.5530.009
Prasiolite (quartz)1.544-1.5530.009
Smoky quartz1.544-1.5530.009
Rock crystal (quartz)1.544-1.5530.009
Charoite1.550-1.5610.004-0.009
Beryllonite1.552-1.5610.009
Pyrophyllite1.552-1.6000.048
Muscovite1.552-1.6180.036-0.043
Hambergite1.553-1.6280.072
Larbradorite1.559-1.5700.008-0.010
Serpentine1.560-1.5710.008-0.014
Vivianite1.560-1.6400.050-0.075
Tremolite1.560-1.6430.017-0.027
Beryl (precious)1.562-1.6020.004-0.010
Variscite1.563-1.5940.031
Aquamarine (beryl)1.564-1.5960.004-0.005
Emerald (beryl)1.565-1.6020.006
Augelite1.570-1.5900.014-0.020
Anhydrite1.570-1.6140.044
Ekanite1.572-1.5730.001
Amblygonite1.578-1.6460.024-0.030
Zektzerite1.582-1.5850.003
Howlite1.586-1.6050.019
Colemanite1.586-1.6150.028-0.030
Herderite1.587-1.6270.023-0.032
Wardite1.590-1.5990.009
Catapleiite1.590-1.6290.039
Eudialyte1.591-1.6330.003-0.010
Chondrodite1.592-1.6460.028-0.034
Meliphanite1.593-1.6120.019
Phosphophyllite1.594-1.6210.021-0.033
Montebrasite1.594-1.6330.22
Pectolite (larimar)1.595-1.6450.038
Nephrite1.600-1.6270.027
Odontolite1.600-1.6400.010
Rhodochrosite1.600-1.8200.208-0.220
Brazilianite1.602-1.6230.019-0.021
Sogdianite1.606-1.6080.002
Sugilite1.607-1.6110.001-0.004
Topaz1.609-1.6430.008-0.016
Turquoise1.610-1.6500.040
Gaspéite1.610-1.8100.22
Prehnite1.611-1.6690.021-0.039
Lazulite1.612-1.6460.031-0.036
Hemimorphite1.614-1.6360.022
Actinolite1.614-1.6530.020-0.025
Tourmaline1.614-1.6660.014-0.032
Celestite1.619-1.6350.010-0.012
Datolite1.621-1.6750.040-0.050
Smithsonite1.621-1.8490.228
Friedelite1.625-1.6640.030
Andalusite1.627-1.6490.007-0.013
Apatite1.628-1.6490.002-0.006
Clinohumite1.629-1.6740.028-0.041
Danburite1.630-1.6360.006-0.008
Siderite1.633-1.8750.242
Barite1.636-1.6480.012
Jeremejevite1.637-1.6530.007-0.013
Spurrite1.637-1.6810.039-0.040
Eosphorite1.638-1.6710.028-0.035
Jet1.640-1.680geen
Dioptase1.644-1.7090.051-0.053
Phenakite1.650-1.6700.016
Euclase1.650-1.6770.019-0.025
Enstatite1.650-1.6800.009-0.012
Ludlamite1.650-1.6970.038-0.044
Peridot1.650-1.7030.036-0.038
Jadeite1.652-1.6880.20
Sillimanite1.655-1.6840.014-0.021
Malachite1.655-1.9090.254
Axinite1.656-1.7040.010-0.012
Boracite1.658-1.6730.010-0.011
Hiddenite1.660-1.6810.014-0.016
Kunzite1.660-1.6810.014-0.016
Kornerupine1.660-1.6990.012-0.017
Bustamite1.662-1.7070.014-0.015
Diopside1.664-1.7300.024-0.031
Lawsonite1.665-1.6860.019-0.021
Sinhalite1.665-1.7120.036-0.042
Clinozoisite1.670-1.7340.010
Parisite1.671-1.7720.081-0.101
Hypersthene1.673-1.7310.010-0.016
Legrandite1.675-1.7400.060
Dumortierite1.678-1.6890.015-0.037
Lithiophilite1.680-1.7000.01
Triphylite1.689-1.7020.006-0.008
Willemite1.690-1.7230.028-0.033
Neptunite1.690-1.7360.029-0.045
Tanzanite1.691-1.7000.009
Idocrase (vesuvianite)1.700-1.7230.002-0.012
Aegirine-augite1.700-1.8000.030-0.050
Sapphirine1.701-1.7340.004-0.007
Serendibite1.701-1.7430.005
Diaspore1.702-1.7500.048
Adamite1.708-1.7600.048-0.050
Kyanite1.710-1.7340.015-0.033
Spinel1.712-1.762geen
Gahnospinel1.715-1.754geen
Rhodonite1.716-1.7520.010-0.014
Taaffeite1.719-1.7300.004-0.009
Hodgkinsonite1.719-1.7480.022-0.026
Pyrope garnet1.720-1.756geen
Azurite1.720-1.8480.108-0.110
Pyroxmangite1.726-1.7640.016-0.020
Epidote1.729-1.7680.015-0.049
Hessonite garnet1.730-1.757geen
Chambersite1.732-1.7440.012
Grossular garnet1.734-1.759geen
Staurolite1.736-1.7620.010-0.015
Scorodite1.738-1.8160.027-0.030
Chrysoberyl1.746-1.7630.007-0.011
Shattuckite1.752-1.8150.063
Benitoite1.757-1.8040.047
Ruby (corundum)1.762-1.7780.008
Sapphire (corundum)1.762-1.7780.008
Almandine garnet1.770-1.820geen
Gadolinite1.770-1.8200.01-0.04
Monazite1.774-1.8490.049-0.055
Painite1.787-1.8160.029
Spessartite garnet1.790-1.820geen
Gahnite1.791-1.818geen
Cerussite1.804-2.0790.274
Zircon1.810-2.0240.002-0.059
Yttrium aluminum garnet (YAG)1.833-1.835geen
Sphene (titanite)1.843-2.1100.100-0.192
Purpurite1.850-1.9200.007
Anglesite1.878-1.8950.017
Andradite garnet1.880-1.940geen
Scheelite1.918-1.9370.010-0.018
Bayldonite1.950-1.9900.04
Sulfur1.958-2.2450.291
Gadolinium gallium garnet (GGG)1.970-2.0200.058
Simpsonite1.994-2.0400.058
Cassiterite1.997-2.0980.096-0.098
Zincite2.013-2.0290.016
Boleite2.030-2.0500.020
Phosgenite2.114-2.1450.028
Mimetite2.120-2.1350.015
Cubic zirconia (CZ)2.150-2.180geen
Manganotantalite2.190-2.3400.150
Linobate2.210-2.3000.090
Tantalite2.260-2.4300.160
Wulfenite2.280-2.4000.120
Crocoite2.290-2.6600.270
Sphalerite2.368-2.371geen
Stibiotantalite2.370-2.4500.080
Diamond2.417-2.419
Anatase2.488-2.5640.046-0.067
Brookite2.583-2.7000.117
Rutile2.616-2.9030.287
Pyrargyrite2.880-3.0800.200
Proustite2.881-3.0840.203
Cinnabar2.905-3.2560.351
Hematite2.940-3.2200.287